Urokliwe hortensje

pomocnie.com.pl

Marzysz o tym, żeby w twoim ogrodzie rosły bujne, przykuwające uwagę kwiaty? Wbrew pozorom, aby to osiągnąć, nie musisz spędzać na ich pielęgnacji wielu długich godzin. Jeśli tylko spełnisz kilka prostych warunków, hortensje odwdzięczą ci się dekoracją w postaci obfitych, kwiecistych kul.

Te efektowne krzewy najlepiej będą się czuły w spokojnych, osłoniętych od wiatru miejscach. Najpiękniej kwitną na stanowiskach, które są częściowo zacienione. Pełne nasłonecznienie może sprawić, że ziemia, w której rosną hortensje będzie zbyt sucha. Sadzenie tych krzewów w ubogiej, nieurodzajnej ziemi nie przyniesie nam oczekiwanych efektów. Jeśli wiesz, że gleba w okolicy twojego domu nie jest zbyt żyzna, powinieneś zdecydować się na posadzenie krzewów w donicach.

Hortensje są raczej odporne na ataki szkodników, ale jeśli chcesz, by rosły mocne i zdrowe, powinieneś je regularnie nawozić. Ważnym elementem w hodowli tych krzewów jest ich odpowiednie przycinanie. Każdy ich gatunek posiada indywidualne wytyczne co do tego, co powinno się z nim robić i w jakim okresie. Warto spróbować je poznać, by móc w pełni cieszyć się urokiem tych efektownych kwiatów.